Logonuzdan Memnun Musunuz?

  • Logonuzdan Memnun Musunuz?

Logo Der Demez Aklıma Bir Kaç Tane Kaliteli Firma Gelirverir Hemen. Akaryakıt Firmaları, Spor Ayakkabı Üreticileri veya FastFood Firmaları... Şimdi Bu Adamlar Çok İyi Ürünler Sattıkları İçin mi Logoları Aklımıza geldi Yoksa Gerçekten Bu İşler Birbirleriyle İlişkili mi? 

Bizce Birbirleriyle İlişkili. Çünkü Tüketiciler Önce Görüyor... Sonra dokunuyor, Arabasına Koyuyor, Ayağına Giyiyor, Tadına Bakıyor, Hediye Etmek İçin Satın Alıyor vs. vs. vs...

Saymakla Bitmez . Zaten Bu Yazıyı Okuyorsanız Sizde Rakiplerinizden Bir Adım İlerdesiniz Demektir. Çünkü Bu Kompleks Algı Yönetimini Becerebilen Firmalar Ayakta Kalıyor. 

Şimdi "iyide Benim Bir İşim var Ama Doğru Logoyu Nasıl Seçmeliyim?" Diye Düşünebilirsiniz. 

Önce Kendinizi Müşterinizin Yerine Koymalısınız. Benim Şöyle Bir Ürüne ya da Hizmete İhtiyacım Olsa Nasıl Bir Yerden Satın Alırdım Diye. Hangi Renklere Sempatiniz var Hangi Objeler ya da Kompozisyonlar Beni Alışveriş Yapacağım Firmaya Yaklaştırır ... Gibi Soruların Cevabını Bulmalısınız. Sonrası Biraz Daha Kolay. Nasıl mı?

Bizi Arayın :)

Google Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

  • Google Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Bu Yazımızda Dünyanın En Büyük Firması Olan Google Hakkında Sizlere Biraz Bilgi Verelim İstedik. Ama Bu Bilgileri Verirken Google'ın Türkiye'de ki Ticari Faaliyetleri Nasıl Etkilediği minvalinde Yazımıza Devam Edeceğiz.

Günümüzde Çokça Duyduğumuz Google Amca , bazı web Sitesi Sahiplerine Gerçekten Para Ödüyor. Neden Bunu Yapıyor Biliyor Musunuz? Parayı Öderken Diyor ki "Sayın Web Sitesi Sahibi; Sitenizde ki Kaliteli içerikler Sayesinde İnternet Kullanan Kimseler Sizin Sitenizden Faydalandılar. Sizin Sitenize de Google.com Üzerinden Giriş Yaptılar. Aslında Bende Pek Bir Numara Yok Beni Sen ve Senin Gibi Kaliteli İçerik Sahibi Siteler Bugun Bulunduğum Yere Getirdi. O Yüzden Teşekkür Ederim Buyur Al Bu Parayı Güle Güle Harca.." :)...

Evet Gerçekten Bu Sebepten Ötürü Google Web Sitesi Sahiplerine Para Ödüyor.

Yumurta Fotoğrafı?

  • Yumurta Fotoğrafı?

Son Zamanlarda İnstagram Kullanıcılarını Şoka Sokan Bir Yumurta Fotoğrafı beğenme Akımı Başladı. Acaba Bu Yumurta Fotoğrafı Neden Bu Kadar Beğenildi? Dünyada ki Sosyal Medya Kullanıcıları Neden Bu Fotoğrafı Çekici Buldular? Gelin Biraz Bundan Bahsedelim.

Fotoğrafın Sahibi Olan Godfrey Yumurtayı Herhangi bir Dine, Cinsiyete ve Millete Ait Olmadığı İçin Bu Kadar Beğeni Aldığını Düşünüyor. Godfrey'e Göre "Yumurta yumurtadır ve evrenseldir." diyor.

Bize Göre Yumurta Fotoğrafının Bu Kadar İlgi Çekmesinin Sebebi Sadeliği. Basit, Sade, Anlaşılır ve Gerçekten Sadece Yumurta. Günlük Hayatta Sosyal Medyayı Kullanırken Hep Şov ve Bir İhtişamla Karşılaşırken Sade, Basit Bir Yumurta Dünyada Rekorları Alt Üst Etti.

Aynı Zamanda Bu Yumurta Fotoğrafını Paylaşan Profilde Bir Link var ve Tshirt Satan Bir E-Ticaret Sitesine Yönlendiriliyor. Hem Yumurtadan Hem Takipçi Avantajlarından Güzel Para Kazanan Bu Arkadaşları Tebrik Ediyor ve Yollarının Açık Olmasını Diliyoruz.

Bizce, Sizde Sadelikten Yana Olun. Ürününüzü ve Hizmetinizi En İyi ve En Kolay Yoldan Anlatın. Çünkü Birden Patlayan Akımlar Kalıcı ve Geçerli Bir Gelir Oluşturmuyor.